Afirmacje – jak ich skutecznie używać?

Zapisywanie afirmacji nie jest czymś niezwykłym ani nowym.  W rzeczywistości jest to od dawna praktykowane i wspierane przez mówców motywacyjnych, nauczycieli sukcesu i innych coachów. Choć dużo częściej słuchamy afirmacji lub je mówimy, moim zdaniem warto postawić na papier- bo jest to pewna forma „przeniesienia ich” do rzeczywistości. Zmaterializowania ich, innymi słowy. Zatem ma to mocniejsze działanie, niż słowa.

Zrób to dobrze

Dla osób zainteresowanych wykorzystaniem technik afirmacji jako sposobu na życie dostępne są różne metody.  Być może najbardziej polecany jest styl pisanych afirmacji.  Ten szczególny styl afirmacji ma bardzo pozytywne i potężne korzyści.

Oto kilka kluczy, jak poprawnie pisać i używać afirmacji:

  •  Napisz afirmację w czasie teraźniejszym. Przykłady dobrze skonstruowanych afirmacji znajdziesz na www.polemika.pl. Kiedy afirmacja jest napisana w czasie teraźniejszym, tworzy wzór w umyśle nastawionym na identyfikowanie się i uzgadnianie z ciałem i otaczającymi go elementami, aby stworzyć niezbędne okoliczności w teraźniejszości. Pomaga to utrzymać jednostkę w wykonywaniu jakichkolwiek działań natychmiast, a nie w jakiejś odległej przyszłości.  Co z kolei powstrzymuje nawyk prokrastynacji.
  • Użyj wewnętrznego głosu, aby zgodzić się z napisaną afirmacją.  Napisanie afirmacji, która jest prawdopodobnie powiązana z nierealnymi oczekiwaniami, nie pozwoli ciału i umysłowi na wspólną pracę, aby osiągnąć zamierzony cel.  Wewnętrzny głos musi być na pokładzie z wyznaczonym celem, a afirmacja może w tym pomóc.
  • Pismo powinno być krótkie i rzeczowe.  Jeśli umysł jest zmęczony lub leniwy, raczej nie przeczyta długiego i nudnego fragmentu afirmacji, bez względu na to, jak dobrze jest sformułowany.  Trzymaj się ważnych punktów, które należy potwierdzić.
  • Napisane oświadczenie musi być wiarygodne.  Jeśli istnieje jakakolwiek wątpliwość związana z afirmacją, to umysł nie jest w stanie przekonać innych części ciała do pracy na rzecz celu.
  • Naprawdę pragnąć złożonej afirmacji.  Jeśli pragnienie jest silne, afirmacja staje się o wiele potężniejsza.  Dlatego upewnij się, że cel jest naprawdę tym, co jest pożądane, ponieważ pozytywna afirmacja sprawi, że się spełni.

Jak prawidłowo używać afirmacji ?

Posiadanie zestawu afirmacji w życiu jest dobrą rzeczą, z której można czerpać.  Jednak posiadanie solidnej wiedzy na temat tego, jak najlepiej wykorzystać afirmację na korzyść pozytywności, jest wyzwaniem.  Kiedy sztuka afirmacji jest używana niewłaściwie, nie ma dla nikogo żadnej wartości lub, co gorsza, wywołuje negatywną energię.

Dlatego rozsądnie jest zwiększyć szanse na pełną skuteczność podczas wykonywania tych afirmacji, wiedząc, jak prawidłowo ich używać. Projektując i używając afirmacji, rób to zawsze w czasie teraźniejszym.  Jeśli mowa o przyszłości, w oświadczeniu afirmacyjnym nie ma określonego harmonogramu ani pilności. Używanie afirmacji, które mają prawdziwy dzwonek, jest właściwą drogą.  Wymyślanie afirmacji, które są niemożliwe, a następnie werbalizowanie ich jest po prostu śmieszne i umysłu nie da się cały czas oszukiwać. Wyrażanie emocji i szczerości podczas odwoływania się do afirmacji buduje pasję i głód, aby cel afirmacji został zrealizowany.  Umysł i wszechświat będą zgodne, oparte na żarliwości afirmacji.

 Moc i skupienie w afirmacji

Mocne trzymanie się złożonej afirmacji jest sposobem na zapewnienie stałej mocy i skupienia.  Pozwala również na wyraźniejsze śledzenie afirmacji. Miej kilka wybranych afirmacji, które są wiarygodne.  W ten sposób mózg i ciało mogą zgodzić się z afirmacją o współpracy bez pomieszania. Powitanie dnia zapowiedzianymi sieciami afirmacji pomaga jednostce zapamiętać i utrzymać afirmację i zamierzony cel przy życiu. Czasami istnieje potrzeba ciągłego przypominania o afirmacjach, dlatego pisanie ich na małych karteczkach i noszenie ich w obfitości przy okazji odwoływania się do nich od czasu do czasu w ciągu dnia jest dobrym narzędziem przypominania.