Prezent na Komunię Świętą

Zbliża się maj, okres kiedy zaczynają się uroczystości związane z Pierwszą Komunią Świętą. To uroczysty moment zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Aby Komunia przebiegła w uroczystej atmosferze należy się do niej dobrze przygotować. Ważny jest uroczysty strój, który pokreśli rangę wydarzenia, uroczyście przystrojony kościół oraz goście, którzy licznie przybywają na uroczystość. Jednym w ważnych elementów uroczystości jest obdarowywanie dziecka prezentami.

Prezenty odnoszące się do wiary

Zgodnie z tradycją kościelną, prezenty wręczane dziecku z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii powinny symbolizować wiarę i nawiązywać do charakteru uroczystości. Jednym z takich prezentów jest Pismo Święte. W księgarniach i sklepach z dewocjonaliami można znaleźć Biblię w różnych wersjach, z obrazkami, w wersji komiksowej, dostosowaną dla najmłodszych. Są również wydania standardowe, w pięknej oprawie, które można ozdobić grawerem. Pismo Święte to nie jedyna pozycja, którą można podarować dziecku. Maluchom na pewno spodoba się Pierwsza Komunia z kokardką ks. Jana Twardowskiego, Msza Święta w pytaniach czy Leksykon Polskich Świętych. Dobrym pomysłem będzie Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej, z miejscem na zdjęcia i wpisy gości. Innym, odnoszącym się do wiary prezentem będzie medalik lub krzyżyk oraz pasujący łańcuszek.

Prezenty innego typu

Nie wszyscy decydują się obdarowywać dzieci prezentami związanymi z religią. Dużo osób woli podarować pieniądze, sprzęt sportowy lub elektroniczny. Ze sprzętów sportowych największym zainteresowaniem cieszy się rower. Kupując tego typu sprzęt, warto wybrać model sprawdzonej firmy, dopasowany do wzrostu dziecka. Często wybieranym prezentem jest hulajnoga, rolki lub eklektyczna deskorolka. Prezenty z kategorii sportowej są idealne dla dzieci, które kochają ruch, a każdą wolną chwilę chcą spędzać na świeżym powietrzu. Wszystkie dzieci w wieku szkolnym szaleją za sprzętem elektronicznym. Jeżeli budżet pozwala można podarować dziecku telefon, tablet, laptop lub komputer. Prezentem, który nigdy nie wychodzi z mody są książki. Te, którymi dziecko będzie obdarowane w dzień pierwszej komunii świętej, powinny być wyjątkowe, pięknie wydane. Można wybrać ładnie wydane albumy lub serie książek młodzieżowych, np. lubiane przez dzieci książki o Harrym Potterze, Magiczne Drzewo czy klasykę np. książki L.M. Montgomery czy H. Sienkiewicza. Dzieciom na pewno przydadzą się słowniki, atlasy lub encyklopedie.Jeżeli dziecko ma jakiś hobby, dobrym pomysłem będzie dopasowanie prezentu do zainteresowań dziecka. Fana muzyki ucieszy instrument lub sprzęt muzyczny, amatora fotografii nowoczesny aparat, a małego malarza sztaluga i dobre farby.

Prezent na pierwszą Komunia Świętą powinien być wyjątkowy, tak jak cała uroczystość. Warto postarać się, aby wywołał uśmiech i zachwyt w oczach dziecka.

One thought on “Prezent na Komunię Świętą

Dodaj komentarz