Zły duch za kołnierzem każdego człowieka

Wiara w Pana Boga jest darem. Wiara jest podstawą Religii Katolickiej. Pan Jezus nauczał, że dzięki mocnej wierze można przenosić skały. Dzięki wierze dzieją się cuda. Dzięki wierze łatwiej znosić przeciwności losu, które napotykają każdego człowieka. Wiara daje siłę i moc. Napawa nadzieją i pozwala mimo przeciwności życiowych iść dalej z pogodnym licem. Bo ufność w Miłosierdzie Boże jest podstawą wiary.


Wiarę trzeba w sobie pielęgnować. I nie pozwalać jej słabnąć. Zły duch zwany szatanem tylko czeka na nasze zwątpienia, by móc w pełni działać. I wabić duszę na swoją ciemną stronę. Szatan byt inteligentny potrafi znaleźć wiele furtek, którymi dociera do naszej świadomości. I nęci, zachęca do tego co jest złe. Obrzydza, szkaluje to co jest dobre. Każda nawet tylko uchylona furtka daje mu możliwość wtargnięcia do naszej duszy. Dlatego człowiek w każdej sytuacji nie powinien uchylać furtki szatanowi. A uchyloną natychmiast domykać poprzez Spowiedź Świętą i Eucharystię Świętą. Tylko takie postępowanie jest w stanie zniechęcić szatana do buszowania w naszej duszy. I wciągania nas do piekła. Złego ducha nie da się wyeliminować z naszego życia raz na zawsze. Gdyż on nigdy nie odpuszcza naszej osoby. W każdym momencie naszego świadomego życia jest przy nas obecny. Nie odstępuje człowieka na krok. Nieustannie próbuje coś ugrać dla siebie. Nigdy też się nie męczy. Jest bardzo pracowity i podstępny w walce o ludzkie dusze. Dlatego tak bardzo potrzebna jest czujność i determinacja do walki z nim, w każdym momencie naszego świadomego życia.


Świadome życie, to takie kiedy posiadamy przytomność, nie jesteśmy w stanie snu, jak i jesteśmy zdrowi na umyśle. Nieświadomy człowiek to ten, który jest nieprzytomny, który śpi, który jest chory psychicznie i nie wie, co się z nim dzieje. W takich sytuacjach nie mamy władzy nad swoim ciałem i umysłem. Jednak w każdej innej sytuacji posiadamy taką władzę. Posiadamy świadomość. Posiadamy wolną wolę. Posiadamy możliwość wyboru. I posiadamy rękojmie do walki z szatanem. Wystarczy tylko nie uchylać furtki złu.

One thought on “Zły duch za kołnierzem każdego człowieka

Dodaj komentarz