Święta z dziećmi: pomysł na spędzenie wyjątkowych świąt z najmłodszymi!

Imprezy świąteczne to świetny sposób na spędzenie czasu z dziećmi, ale jak sprawić, by te chwile były magiczne i pełne zabawy? Oto kilka oryginalnych propozycji na spędzenie niezapomnianych imprez z maluchami.

Spójrzmy prawdzie w oczy: jednym z najlepszych aspektów Bożego Narodzenia jest to, że pozwala nam zwolnić tempo i poświęcić się ludziom, których kochamy najbardziej. Rodzice dobrze o tym wiedzą: święta Bożego Narodzenia to w rzeczywistości świetny sposób na spędzenie większej ilości czasu z dziećmi, pozwalając sobie na luksus angażowania się w zabawne zajęcia, które często są odległym mirażem przez resztę roku. Ale jak spędzić czas z maluchami w czasie świąt Bożego Narodzenia i nie znudzić się zwykłymi rozrywkami? Poniżej znajdziecie alternatywne i zabawne pomysły na spędzenie magicznych i oryginalnych Świąt w towarzystwie Waszych dzieci, aktywnie angażując ich i pobudzając do kreatywności i wyobraźni.

Wybierz wieczór, skontaktuj się z najbliższymi przyjaciółmi Twojego dziecka – w tym małymi kuzynami – i zorganizuj noc-niespodziankę! Pomyśl także o zabawnych zajęciach, w które możesz zaangażować wesołą bandę wieczorem: możesz zorganizować na przykład małe maratony gier bokserskich lub mini olimpiadę gier wideo, idealne zajęcie dla najbardziej nerdowych dzieci. Nie zapomnij o chwili z DVD – być może z motywem Gwiezdnych Wojen lub Disneya, ponadczasowym klasykiem – w komplecie ze słodką, najlepiej czekoladą!

Jeżeli chcesz pogłębić wiedzę z zakresu porad dla Twoich pociech, rzuć okiem na to, czym możesz zastąpić u dziecka korzystanie z tableta.

Ugotuj razem kilka ciasteczek!

Pobudź kreatywność swoich dzieci, wykonując jednocześnie zabawne i przydatne czynności manualne. Na przykład ugotuj proste ciasteczka i delektuj się dowcipnymi i oryginalnymi foremkami, w pełnym świątecznym duchu. Zaangażuj swoje dzieci w przygotowanie przepisu i pozostaw im swobodne pole wyboru tematów. Wskazówka: wymyśl kilka małych historii, aby przedstawić je za pomocą uformowanych ciasteczek.